Dodaj do obserwowanych

Park Nauki i Rozrywki Krasiejów Jurapark

Park rozrywki

Ważne informacje

 • Teraz: otwarte. Startujemy o 10:00

Opis

JuraPark Krasiejów to wyjątkowe miejsce pełne ekscytujących niespodzianek. A spotkanie z dinozaurami to zaledwie początek wielkiej przygody!
Park położony jest w malowniczej okolicy, otoczonej lasami, z dala od zgiełku miasta.
Powstał na zdegradowanym przez przemysł terenie, który przed laty eksploatowała kopalnia i cementownia. Naukowcy dokonali tutaj przełomowego odkrycia, gdy natrafili na ślady prehistorycznych gadów i płazów sprzed 230 mln lat, w tym najstarszego przodka dinozaurów Silesaurus opolensis (śląski jaszczur spod Opola). Stan zachowania okazów, ich liczba i różnorodność pozwoliły na rozpoczęcie prac badawczych, które trwają do dziś i spowodowały, że Krasiejów stał się „mekką dla paleontologów” . W pokładach sprzed ok.230 mln lat odkryto skamieniałości organizmów żyjących zarówno w środowisku wodnym, jak i lądowym. Krasiejowskie złoża skamieniałości triasowych płazów i gadów należą do najbogatszych w Europie.
Zwiedzanie rozpoczyna się wizytą w jednym z najdłuższych na świecie kin 3D – Tunelu Czasu, gdzie poznajemy proces narodzin naszej planety Ziemi. Następnie czeka nas spacer po ścieżce dydaktycznej, na której znajduje się niemal 250 naturalnej wielkości przedstawicieli świata dinozaurów, z którymi dosłownie można stanąć oko w oko. Po drodze warto zobaczyć jeszcze Pawilon Paleontologiczny, który jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie można, stąpając po szklanej powierzchni, przejść nad stanowiskiem paleontologicznym. W sezonie letnim prowadzone są na terenie stanowiska dokumentacyjnego prace badawcze. W Prehistorycznym Oceanarium czeka potężna dawka emocji podczas spotkania z prehistorycznymi gadami morskimi – wszystko odbywa się w głębi trójwymiaru. Wizyta w Krasiejowie to nie tylko zwiedzanie, ale również okazja do beztroskiej zabawy na placach zabaw, na terenie parku rozrywki – ze zjeżdżalniami, karuzelami, czy jednym z największych w Polsce małpich gajów.

Atrakcje Juraparku:

 • Tunel czasu
  UDAJ SIĘ Z NAMI W PODRÓŻ PRZEZ MILIARDY LAT ISTNIENIA WSZECHŚWIATA!
  Tunel Czasu to miejsce magiczne, gwarantujące niezapomnianą przygodę. Na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel udajemy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata.
  Przenosimy Was w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Nic nie istniało. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznacie kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Będziecie świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Na Waszych oczach narodzi się Ziemia, powstanie atmosfera i pierwsze formy życia. Zajrzycie w głębiny paleozoicznych mórz podziwiając ich mieszkańców.
  Obejrzycie wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to w niesamowicie realistycznej scenerii połączonej z najnowszymi osiągnięciami technologii multimedialnych.
  Ostatnim etapem przejażdżki przez Tunel Czasu jest Opolszczyzna z epoki triasu…
 • Ścieżka dydaktyczna
  PRAWIE 70 GATUNKÓW – OKOŁO 200 MODELI CZYNI JURAPARK KRASIEJÓW NAJWIĘKSZYM TEGO TYPU OBIEKTEM W EUROPIE.
  Ścieżka prowadzi przez teren wyrobiska i ma długość około 1 500 m Czas zwiedzania z przewodnikiem wynosi od 1,5 do 2 godzin. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości.
  Modele, które można podziwiać w JuraParku wykonywane są przez współpracujących z nami paleo-rzeźbiarzy z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Do grona naszych konsultantów należą światowej sławy znawcy dinozaurów oraz odkrywcy ich tropów, a także uczeni, którzy zajmują się rekonstrukcją prehistorycznego świata.
  Prawie 70 gatunków – około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie. Wzdłuż trasy zwiedzania rozmieszczone są liczne plansze z fotografiami środowisk roślinnych, charakterystycznych dla ery dinozaurów. Prezentowane są też zdjęcia ze słynnych paleolokalizacji – miejsc odkryć szczątków dinozaurów lub ich tropów.
 • Pawilon Paleontologiczny Wykopaliska
  ODKRYJ ŚWIAT OPOLSKIEGO DINOZAURA I PODGLĄDAJ PRACE PALEONTOLOGÓW!
  Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja pt.: „Świat Opolskiego Dinozaura” ma charakter „in situ”.
  Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Można zobaczyć tutaj rekonstrukcję szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurus opolensis wykonaną przez rzeźbiarkę Martę Szubert. Dla paleontologów zaprojektowano ruchomą platformę poruszającą się nad polem skamieniałości. W sezonie, od lipca do września, można przyjrzeć się pracy paleontologów. Stanowi to ciekawą atrakcję turystyczno-edukacyjną.
  Pawilon otrzymał najważniejsze wyróżnienie architektoniczne w kraju – Nagrodę SARP dla najlepszego obiektu – autorstwa Goczołowie Architekci oraz Ovo Grąbczewscy Architekci zrealizowanego w Polsce w 2006 roku oraz prestiżową nagrodę „Polski Cement w Architekturze” dla najlepszej realizacji z użyciem technologii betonowej.
 • Oceanarium
  PREHISTORYCZNE OCEANARIUM TO MIEJSCE, W KTÓRYM GŁĘBIA OCEANU PRZENIKA SIĘ Z GŁĘBIĄ TRÓJWYMIAROWEGO PRZEKAZU.
  Czy chciałbyś zobaczyć z bliska, jak wygląda podwodne życie? Czy nie zastanawiałeś się nad tym, jak to życie wyglądało tysiące lat temu? Już teraz nie musisz jechać na odległe rafy koralowe, aby odkrywać piękno morskich głębin. Ta atrakcja dostępna jest w naszym Parku!
  Prehistoryczne Oceanarium to miejsce, które zachwyca. Sprawi, że przeniesiesz się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. To sceny, w których staniesz „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogłeś je znaleźć jedynie w książkach.
  Tego jeszcze nie było! Potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon, rybopodobny Mozazaur, charakterystycznie uzębiony Liopleurodon, czy też obdarzony długą szyją płetwojaszczur Plezjozaur – to tylko niektóre z okazów, które możesz zobaczyć w oceanarium. Co więcej, możesz je podziwiać w ich naturalnej wielkości!
 • Kino 5D
  OPRÓCZ TRÓJWYMIAROWEGO OBRAZU WIDZOWIE MOGĄ DOZNAWAĆ, TAKŻE INNYCH WRAŻEŃ ZMYSŁOWYCH.
  Jest ciekawą atrakcją JuraParku w Krasiejowie i nowoczesnym obiektem typu wielowymiarowego. Oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych. Te efekty pozwalają oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. W jednym seansie może uczestniczyć maksymalnie 36 osób.
  INFORMACJA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH:
  Kino Emocji Cinema 5D nie wchodzi w cenę biletu grupowego, podlega ono dodatkowej opłacie – 10 zł/os. i wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (tel. 77 46 54 800) lub w kasie głównej JuraParku
  W kinie można obejrzeć pięcowymariowe filmy:
  „TAJEMNICZE PODZIEMIE” – 6 min.
  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co kryje się kilkaset metrów pod powierzchnią Ziemi? Nie, to pora zobaczyć! Weź udział w tej wyjątkowej przygodzie.
  “BIG BUCK BUNNY” – 10 min.
  Wielki” (“Big”) Buck budzi się w swojej króliczej jamie, tylko po to by być dręczonym przez trzy małe stworzenia, Gimerę, Franka i Rinky’ego. Kiedy Gimera zabija motyla, Buck decyduje się na zemstę w stylu drapieżcy, a nie królika.
  „MEET THE DINOS” – 8 minut
  70 milionów lat temu mały pterodaktyl ma zamiar opuścić swoje gniazdo. Chce rozwinąć skrzydła i odkrywać świat. Dołącz do niego w tej podróży odkrywania dziwnych, ale niesamowitych stworzeń. Przygotuj się na spotkanie z … Dinozaurami!
 • Park Rozrywki
  MIEJSCE TO Z PEWNOŚCIĄ PRZYPADNIE DO GUSTU MAŁYM POSZUKIWACZOM PRZYGÓD!
  Park Rozrywki stworzyliśmy specjalnie z myślą o zapewnieniu sporej dawki zabawy i emocji dla całej rodziny. Znajdują się tu karuzele, Statek Piracki, dmuchane zjeżdżalnie, automaty do gier, symulatory, trampoliny i euro-bungy.
  Bajkowa Kraina Dinozaurów – to labirynt pełen tajemniczych przejść, zjeżdżalni i zakamarków. Miejsce to z pewnością przypadnie do gustu małym poszukiwaczom przygód. A wszystko w bajkowym prehistoryczny otoczeniu. Takiej krainy nie znajdziesz nigdzie indziej.
  UWAGA!
  Każde urządzenie w Parku Rozrywki opatrzone jest regulaminem, określającym między innymi minimalny wiek użytkownika.
  Urządzenia przeznaczone dla najmłodszych dzieci dostępne powyżej 3 roku życia to: karuzela mała łańcuchowa, karuzela – samolociki, kolejka szynowa mała oraz basen z kulkami.
 • Plac Zabaw
  WSTĘP NA PLAC ZABAW JEST DARMOWY DLA TURYSTÓW ZWIEDZAJĄCYCH JURAPARK.
  Na najmłodszych czeka Plac Zabaw o powierzchni ponad 3000 m kw. Największą atrakcją dla dzieci powyżej 3 roku życia będzie z pewnością 12 – metrowa wieża, z której można zjechać rurami znajdującymi się na trzech kondygnacjach osiągając znaczne prędkości.
  Innym niezwykłym miejscem zabawy będzie huśtawka o wysokości 7 metrów stylizowana na ptasie gniazdo. Można je rozbujać po kole o średnicy 10 metrów. Na placu znajdzie się też szereg instalacji przypominających ściankę wspinaczkową czy pajęczą sieć.
  Dla najmłodszych przygotowane małe huśtawki, zjeżdżalnie i bujańce. Wstęp na plac zabaw jest darmowy dla turystów zwiedzających JuraPark.
Zwiń Czytaj więcej

Główne cechy

 • Dla dzieci Dla dzieci
 • Dla niego Dla niego
 • Dla niej Dla niej
 • Dla dwojga Dla dwojga
Zwiń Zobacz wszystkie (4)

Lokalizacja

Krasiejów, ul. 1 Maja 10
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
51934…
 • od 10:00 do 19:00
 • od 10:00 do 19:00
 • od 10:00 do 19:00
 • od 10:00 do 19:00
 • od 10:00 do 19:00
 • od 10:00 do 19:00
 • od 10:00 do 19:00
Data ostatniej aktualizacji: 12.08.2019, 22:59

Oceny i recenzje

Byłeś w tym obiekcie?
Dodaj swoją ocenę i recenzję tego obiektu.
Opublikowanych opinii: 0
Park Nauki i Rozrywki Krasiejów Jurapark
Park rozrywki
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
 • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
 • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook